13 listopadu 2012 ~ Zatím žádný komentář

Kurz pro děti (a prarodiče) …

Kurz Angličtiny s Pepou pro děti (8 – 10 let) se rozběhl v polovině září. Na začátku bylo dětí osm, ale během prvního měsíce se k nám přidal ještě šikovný Dominik.

Kurz pro děti, stejně jako kurzy pro dospělé, je zaměřen především na konverzační schopnosti a praktické používání jazyka. Děti si tak postupně osvojují základní anglické fráze, ve kterých obměňují nově probíranou slovní zásobu. Převážnou většinu hodiny tak mluví právě ony, nejčastěji organizovaně mezi sebou.

Každou lekci zahájíme i ukončíme nějakou hrou. Nejoblíbenější je momentálně bingo či kvarteto (vše samozřejmě v anglické verzi). Vzhledem k rozdílnému tempu opisování z tabule připravujeme i anglické křížovky a osmisměrky (ukázka zde), aby se rychlejší „opisovači“ neměli čas nudit.

Více videí z hodin můžete vidět zde: ANG s Pepou – youtube.

Po měsíci fungování naší prima skupinky se k nám přidala ještě jedna „žákyně“. Nejde však o mladou slečnu, ale o paní v důchodovém věku, na kterou bylo tempo v kurzu dospělých příliš rychlé. Rozhodli jsme se pro jeden zkušební týden ve skupině s dětmi a tato kombinace se velmi osvědčila. Mary mezi své „nové spolužáky“ bez problémů zapadla a děti s ní velmi rády na hodinách pracují. Její „babičkovská“ autorita navíc pomáhá i při zklidňování občas v zápalu studia rozjařených dětí. Velmi úspěšný tah s Mary nás zaujal natolik, že od příště zkusíme do skupinky dětí zabudovat více seniorů se zájmem o studium angličtiny.

Nyní je nás ve skupině deset. Pokroky u dětí jsou znatelné po každém týdnu. Po pár prvních lekcích jsme se skamarádili a na hodiny do DDM Libertin se těšíme nejen na Pepu. A to nejlepší teprve přijde. Po prvních dvou měsících studia nás čeká první velký test (středa, 13. 11), ve kterém se přesvědčíme, jak na tom s našimi znalostmi doopravdy jsme … So, on Wednesday, keep your fingers crossed for us 😉

Diskutuj, zanech komentář